Zaproszenie − „Rache znaczy zemsta” w Zamku

rache01Wydawnictwo Media Rodzina, Centrum Kultury Zamek oraz Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone nowej książce Piotra Bojarskiego „Rache znaczy zemsta”, które odbędzie się w środę 8 maja 2013 roku o godz. 18.00 w Sali Kominkowej CK Zamek w Poznaniu przy ul. Święty Marcin 80/82.

Maj 1945 roku. Trzecia Rzesza właśnie wygrała drugą wojnę światową – rozbiła ZSRR i okupuje Polskę. Adolf Hitler bez skrupułów buduje nazistowskie imperium na wschodzie Europy. Pierwszym celem jest Poznań i inne polskie miasta. Mordercze plany nazistów to koniec historii Polaków nad Wisłą i Wartą. Czy mimo druzgocącej klęski stać ich będzie na odwet?

„Rache znaczy zemsta” Piotra Bojarskiego to kontynuacja jego powieści „Kryptonim Posen”. Akcja sensacyjnej książki toczy się miedzy innymi w Zamku Cesarskim w Poznaniu, przewidywanym w trakcie wojny na siedzibę Adolfa Hitlera. Śledzimy w niej dalsze losy bohaterów, znanych z „Kryptonimu…” oraz „Meczu”: komisarza Zbigniewa Kaczmarka, kapitana Jana Krzepkiego, Wilhelminy Krantz i chwaliszewskiego juchty Ślepego Antka…

W trakcie spotkania historyk sztuki Janusz Pazder wygłosi w Sali Kominkowej prelekcję pt. „Czy Adolf Hitler był w Poznaniu? Poznańskie plany wodza Trzeciej Rzeszy i przebudowa Zamku Cesarskiego”.

Sala Kominkowa znajduje się na pierwszym piętrze wieży zegarowej. Pierwotnie mieściła się w tym miejscu kaplica o bogatym wystroju mozaikowym. W czasie wojennej przebudowy zamku na rezydencję Adolfa Hitlera, pomieszczenie to zostało przeznaczone na jego gabinet. Podobnie jak w przypadku pozostałych wnętrz, wzorowano się na berlińskiej Nowej Kancelarii Rzeszy.

Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
środa, 8 maja 2013 roku, godz. 18.00
Poznań, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Sala Kominkowa

© Przemysław Maćkowiak

Rache znaczy zemsta Piotra Bojarskiego

Rache znaczy zemsta Piotra Bojarskiego

Opublikowano w kategorii Imprezy i rekonstrukcje, Media i prasa, Wieczory historyczne.