Wojsko Polskie na Torze Poznań

wyscigpojazdowzabytkowychMINITowarzystwo Miłośników Miasta Lubonia serdecznie zaprasza w imieniu organizatorów w piątek 30 sierpnia 2013 roku w godzinach 15.30-17.00 na Tor Poznań na X Międzynarodowy Wyścig Pojazdów Zabytkowych.

W tym roku okazja jest szczególna, gdyż wyścig odbywa się nie tylko w ramach 40. Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, ale również ze względu na 90-lecie Automobilklubu Wielkopolski będącego jego organizatorem. Jest to również najstarsza impreza tego typu w Polsce, stanowi też rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Będzie ona trwała od 28 sierpnia do 1 września 2013 roku, a uczestnicy będą rywalizować nie tylko w zmaganiach motorowych, ale również prezentować publiczności piękno, a niejednokrotnie niepowtarzalność klasyków motoryzacji. Szczególnie warto też polecić sobotni Konkurs Elegancji na Starym Rynku w Poznaniu.

Towarzystwu Miłośników Miasta Lubonia oraz 71. Szwadronowi Pancerno-Motorowemu II RP przypadła wyjątkowo miła rola rozpoczynania wystrzałem armatnim piątkowych wyścigów pojazdów zabytkowych na Torze Poznań. Nie zabraknie historycznych mundurów poznańskiego garnizonu z okresu międzywojennego, w tym 57. Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii, do którego tradycji nawiązuje w swoich działaniach nasze stowarzyszenie.

Szczegółowy program:
http://www.aw.poznan.pl/imprezy2013/20130829-01zabytki/index.html

Serdecznie zapraszamy!

Tor Poznań, ul, Wyścigowa 3, Przeźmierowo

© Przemysław Maćkowiak

wyscigpojazdowzabytkowych

Opublikowano w kategorii Artykuły.